Greckie atrakcje - Kavala i jej skarby

Grecja, mapaDla wielu Grecja to przede wszystkim pełne kuszących zabytków Ateny oraz wyspy, na terenie których można spędzić wymarzone wczasy nad morzem. Grecja jest jednak krajem znacznie bardziej zróżnicowanym, a miejsc, które warto odwiedzić w czasie wycieczki po tym kraju, jest sporo.

Wschodnia Macedonia oraz Tracja są tymi regionami, którym z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Turystyka na ich terenie dopiero się rozwija, co nie zmienia jednak faktu, że można tu zobaczyć wiele ciekawych zabytków. Kto w czasie wycieczki po tej części Grecji dotrze do miejscowości o nazwie Kavala, ten z pewnością nie będzie żałować.

Wczasy w Grecji

Jakie atrakcje czekają tu na tych turystów, którzy wakacje w Grecji chcą spędzić w ciekawy sposób? Kavala może się pochwalić ciekawymi zabytkami, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługuje Turecki Przytułek. Dawniej budynek ten był schronieniem dla biedoty, obecnie jest jedną z najważniejszych atrakcji w tej części kraju. Kavala może się również pochwalić bizantyjskim zamkiem, który swój obecny wygląd zawdzięcza Turkom.

To oni rozbudowali go, tworząc z niego jedną z najwspanialszych warowni, jakimi może się pochwalić współczesna Grecja. Na miłośników historii czekają tu również ciekawe eksponaty muzealne. By je zobaczyć, wystarczy odwiedzić tutejsze Muzeum Archeologiczne. Jego dumą jest ciekawa kolekcja dawnej biżuterii oraz izba grobowa z III wieku p. n.e. To ona dostarcza nam wielu cennych informacji na temat kultury Macedonii, która powoli zyskuje uznanie w oczach odwiedzających Grecję turystów.

Komentarze