Majorka. Spotkania z wyspiarską przyrodą

O tym, że Majorka jest rajem dla turystów, wiadomo od dawna. Czy ta słoneczna wyspa może się spotkać również z uznaniem przyrodników? Z pewnością tak. Mimo rozwoju turystyki oraz inwazji letników z całego świata, na Majorce w dalszym ciągu można podziwiać piękną przyrodę. Świat zwierząt i roślin prezentuje się tu wspaniale, a w rezerwatach i parkach można wypocząć na łonie natury.

Majorka znana jest z licznie występujących tu węży oraz płazów. Można tu również podziwiać ciekawe owady oraz ptaki. To właśnie na ornitologów czeka na Majorce najwięcej atrakcji. Szczególnie dobrym okresem do obserwacji ptaków na tej wyspie są kwiecień oraz maj. Ornitolodzy mogą tu podziwiać tak fascynujące gatunki, jak sokoły oraz dudki.

Na Majorce można podziwiać również orły, kanie czerwone oraz sępy czarne. Majorka jest również wyspą kozic i królików, dzikich kaczek oraz kuropatw. Można się z nimi na wyspie spotkać dość często. Ogromną ciekawostką dla miłośników przyrody może być La Reserva - prywatny rezerwat przyrody znajdujący się w odległości niespełna 20 km od Palmy. To miejsce znane z wodospadów, źródełek i wapiennych wychodni, które zajmują ważne miejsce w jego krajobrazie. Można tu również ujrzeć ciekawe rośliny, przy czym na szczególną uwagę zasługują wiekowe drzewka oliwne.

W czasie podróży po Majorce miłośnicy przyrody koniecznie powinni odwiedzić również mokradła w rejonie S, Albufery oraz najpiękniejsze na wyspie ogrody. Najpiękniejsze z nich można podziwiać w miejscowości Alfama, pięknie prezentują się również ogrody w Soller. W każdym z nich można wypocząć w otoczeniu zieleni, a cisza i spokój panujące w tych miejscach z pewnością zostaną docenione przez zaglądających do tych miejsc turystów.

Wielką atrakcją przyrodniczą jest również leżąca w odległości 18 km od Majorki wyspa Cabrera, na którą można się dostać z Majorki wycieczkowym statkiem. Wyspa Kóz zachwyca dziką przyrodą i jest jednym z najciekawszych parków narodowych na terenie całej Hiszpanii. Można tu podziwiać gekony, jaszczurki i kozice, a także ciekawe gatunki ptaków. Chętnie zaglądają tu mewy i sokoły, a prawdziwym rarytasem dla ornitologów są kormorany.

Komentarze