Hotel w górach: dlaczego wypoczynek pod Tatrami to idealny pomysł na krótki urlop?

Hotel w górachPolacy pokochali krótkie wypady turystyczne. Częściowo jest to spowodowane koniecznością ograniczania wydatków, ale także chęcią maksymalnego wykorzystania np. przedłużonych weekendów. Na takie krótsze pobyty idealnie nadają się polskie góry, a szczególnie Tatry. Powodów jest co najmniej kilka, a najważniejsze z nich omawiamy w naszym artykule. Dowiedz się, dlaczego na krótki urlop warto wybrać się do komfortowego hotelu w górach.

Piękne widoki w cenie

Tym, co w naturalny sposób przyciąga w Tatry, są niepowtarzalne widoki. Wiele osób może godzinami podziwiać panoramę Tatr Wysokich i Zachodnich, oddając się melancholijnemu nastrojowi, całkowicie się odprężając i zapominając o problemach w pracy czy w domu. Jeśli także uwielbiasz tatrzańskie widoki, to jest to najlepszy powód, aby kolejny wyjazd np. na weekend zaplanować do dobrego hotelu w górach. Czytaj do końca, ponieważ w tym artykule podzielimy się z Tobą konkretną rekomendacją.

Dogodny dojazd

Już dawno minęły czasy, kiedy podróż na Podhale była istną drogą przez mękę. Obecnie, dzięki daleko idącym inwestycjom, w polskie góry można dojechać nie tylko wygodnie, ale też szybko i bezpiecznie. Tym samym kilkudniowy wypad w Tatry nabrał sensu również z punktu widzenia mieszkańców centralnej czy północnej Polski.

Mnóstwo opcji spędzania czasu

W Tatrach nie sposób się nudzić. Czas zorganizują sobie tutaj i fani trekkingu, i zwiedzania (najlepiej szlakiem architektury tatrzańskiej), i kuchni regionalnej czy kultury Podhala. Weekend w górach to świetna propozycja zwłaszcza dla osób aktywnych, które nie wyobrażają sobie np. siedzenia w hotelu czy całodniowego leżenia na plaży.

Góry są piękne przez cały rok

I jest to bardzo dobry powód, aby wybrać się w Tatry poza szczytem sezonu, który w górach przypada w wakacje oraz w okresie ferii zimowych. Jeśli chcesz napawać się widokami, a także uprawiać trekking bez przeciskania się w tłumie innych turystów, to idealną porą na odwiedzenie Tatr jest jesień oraz wczesna wiosna.

Rada

Szczególnie w październiku Tatry potrafią zachwycić kolorami, pokazując swoje zdecydowanie najpiękniejsze oblicze.

Gorsza pogoda? To żaden problem

Wybierając się na kilka dni w polskie góry, szczególnie w Tatry, nie trzeba aż tak bardzo przejmować się pogodą i nerwowo śledzić prognoz. Nawet jeśli trafisz na deszczowy okres, to zawsze znajdziesz okazję do tego, aby coś zobaczyć czy po prostu zregenerować się w komfortowych warunkach. Tutaj oczywiście radzimy, aby postawić na hotel w górach oferujący dostęp do strefy SPA, gdzie kwestia pogody w zasadzie przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie.

Który hotel w górach jest szczególnie godny polecenia?

Naszą rekomendację ma fantastycznie położony Hotel Eco Tatry w Kościelisku. To jedyny obiekt hotelowy znajdujący się w tej urokliwej miejscowości sąsiadującej z Zakopanem. Hotel słynie przede wszystkim z niezwykłych widoków na Tatry, a szczególnie na Giewont.

Po stronie najważniejszych zalet tego obiektu zapiszemy:

  • Dogodną lokalizację, blisko Zakopanego, ale jednak z dala od zgiełku tego miasta;
  • To idealny punkt wypadowy do zwiedzania atrakcji regionu, w tym Morskiego Oka, Doliny Kościeliskiej, Doliny Chochołowskiej, Tatr słowackich, Jaszczurówki czy najpiękniejszych szlaków tatrzańskich;
  • Ekologiczny charakter hotelu, który korzysta z niskoemisyjnego ogrzewania, własnej energii z instalacji solarnej, kanalizacji, a przy tym sąsiaduje z dziewiczą przyrodą Podhala;
  • Pyszne śniadania przyrządzane ze świeżych, ekologicznych produktów, w większości pozyskiwanych od lokalnych dostawców;
  • Duży wybór pokojów, zarówno dla par, grup znajomych, jak i rodzin;
  • Wysoki standard pobytu, unikalny design wnętrza łączący w sobie nowoczesność z elementami góralskiego folkloru;
  • Efektowna strefa SPA, która obejmuje jacuzzi, saunę fińską, saunę infrared oraz komfortowe leżanki;

Z pełną ofertą korzystnych pakietów pobytowych w Hotelu Eco Tatry zapoznasz się na stronie internetowej ecotatry-hotel.pl.

Komentarze